2023. január 3., kedd

2023. januári ReMeK-e hírlevélből

Filozófiai esszépályázat középiskolásoknak

A kolozsvári Babeș–Bolyai Tudományegyetem 2023-ban is várja a 9–12. osztályos diákok jelentkezését a filozófiai esszépályázatra. A 3–8 oldal terjedelmű pályaműveket e-mailen, aláírás nélkül az esszepalyazat.kmfi@gmail.com címre kell küldeni, beküldési határidő: 2023. április 9.

A pályázatok értékelése után az esélyes/nyertes pályamunkák szerzőitől elkérik személyes adataikat – név, iskola, osztály, kapcsolattartási információik (lakcím, telefon) –, valamint felkészítő tanáruk nevét. A pályamunkákat díjazzák, az első díj 500 lej, a második 300 lej, a harmadik 200 lej jutalommal jár. A pályamunkák szerzőit szívesen látják a Babeș–Bolyai Tudományegyetem filozófia szakának hallgatói között. Az eredményhirdetésre Kolozsváron az egyetem filozófia tanszékén kerül sor a 2023. április 22-én szervezett Filozófus nyílt nap alkalmából. A pályázókat e-mailben értesítik a pályázat eredményéről.

További információk a filozofia.hiphi.ubbcluj.ro honlapon.

Forrás: https://www.3szek.ro/load/cikk/154797/filozofiai-esszepalyazat-kozepiskolasoknak

 

Ribes nigrum, avagy egy történet a barátságról – a Fakalinka bábcsapat előadásai

Az adventi ünnepvárás időszakában több helyszínen is fellépett a Kájoni János Megyei Könyvtár bábcsapata, a Fakalinka. Csíkszentdomokoson, Csíkdelnén, Csíkcsomortánban és Kászonaltízen is bemutatták a gyermekeknek a Ribes nigrum, avagy egy történet a barátságról című legújabb bábjátékukat. A lelkes közönség nagy kíváncsisággal és izgalommal követte az eseményeket, míg kiderült, hogy a Ribes nigrum tulajdonképpen a gyógyerejű fekete ribiszke, ami bizony Székelyföldön is megterem! A bábelőadás után ünnepváró hangulatban énekelték együtt a gyerekek a csapat tagjaival a téli gyermekdalokat.

Forrás: https://konyvtar.hargitamegye.ro/hu/nd/1130/ribes-nigrum-avagy-egy-tortenet-a-baratsagrol--a-fakalinka-babcsapat-eloadasai

 

Az Erdélyi Túrák című magazint mutatta be Fadgyas Péter

Az erdélyi tájak és a természet különleges szépségei, a túrázás iránt érdeklődő közönség találkozott Fadgyas Péter fotós-filmes újságíróval, aki vetítéssel kísérve mutatta be az Erdélyi Túrák című magazint a Kájoni János Megyei Könyvtár előadótermében 2022. december 12-én.

Fadgyas Péter Magyarországról költözött Erdélybe. Bevallott célja felhívni a figyelmet arra, hogy megannyi kincset, természeti szépséget és élményt tartogat számunkra Erdély. Az általa szervezett túrák általában nem a sokak által ismert területeket célozzák meg, hiszen számos természeti, illetve kulturális látnivaló rejlik a kevésbé reklámozott részeken is. Túrái segítségével az erdélyi emberek értékalapú mentalitását is szeretné megmutatni. Céljainak megvalósítása érdekében indította el az Erdélyi túrák elnevezésű Facebook-oldalt, illetve honlapot és magazint.

Forrás: https://konyvtar.hargitamegye.ro/hu/nd/1127/az-erdelyi-turak-cimu-magazint-mutatta-be-fadgyas-peter

 

Fodor Sándor hagyatéka – a 95 éve született íróra emlékeztek

A 95 éve született és 10 éve elhunyt Fodor Sándorra emlékeztek 2022. december 7-én a Kájoni János Megyei Könyvtárban. Filmvetítéssel, felolvasással és könyvkiállítással idézték fel az író alakját, szellemi hagyatékát. Fodor Sándor író, műfordító, az erdélyi magyar irodalom kiemelkedő egyénisége 1927. december 7-én Csíksomlyón született. 1979-ben megjelent Tíz üveg borvíz című kisregényében írta: ’Most hazulról – haza utazom. Kolozsvárról, a családomtól – Csíkba, a szüleimhez.’ Az otthon-itthon, Csík és Kolozsvár kettőssége kíséri mindvégig írásait. Egyik legsikeresebb és legismertebb műve a Csipike meseregény-sorozata volt. Az emlékesten Daczó Katalin televíziós újságíró, szerkesztő, az RTV Magyar Adása munkatársának válogatásában és szerkesztésében archív interjúrészleteket láthatott a közönség, illetve az író hagyatékában fennmaradt és meg nem jelent írásokból olvasott fel Tóth Bálint. Az évfordulóra a könyvtár munkatársai az író műveiből és műfordításaiból könyvkiállítást is készítettek.

Sajtóvisszhang: https://www.hargitanepe.ro/filmvetitessel-es-konyvkiallitassal-emlekeztek

 

Virtuális séták Székelykeresztúron és Csíkpálfalván

A Kájoni János Megyei Könyvtár Virtuális séták elnevezésű projektje keretében szerveztek találkozókat és előadásokat a Székelykeresztúri Városi Könyvtárban 2022. december 14-én, valamint a Csíkpálfalvi Községi Könyvtárban december 16-án. A rendezvényeken sor került a projekt keretében elért eredmények, illetve a programban részt vevő munkatársak jó gyakorlatainak bemutatására, a tapasztalatok megosztására. A találkozókat a Kájoni János Megyei Könyvtár a Pro Libris Könyvtári Egyesülettel, a Székelykeresztúri Városi Könyvtárral és a Csíkpálfalvi Községi Könyvtárakkal közösen szervezte. Az események házigazdái – Székelykeresztúr és Csíkpálfalva – mellett jelen voltak a projektbe bekapcsolódott további települések, Csíkszereda, Gyimesközéplok, Szentegyháza könyvtárainak munkatársai. A program a Magyar Kormány támogatásával valósult meg. A megyei könyvtár Hargita Megye Tanácsának támogatásával néhány települési könyvtárral közösen hozta létre a Virtuális séták elnevezésű online helyismereti adatbázist 2020-ban, a szolgáltatás célja, hogy a megye településein fellelhető helyismereti tartalmakat – elsősorban régi fotográfiákat, képeslapokat – digitalizálja, gyűjtse és egy közös online felületen elérhetővé tegye. A könyvtár tevékenységét támogató Pro Libris Könyvtári Egyesület 2022-es sikeres pályázata révén a Bethlen Gábor Alaptól nyert, 700 000 forint értékű támogatás lehetővé tette, hogy 2022 második felében újabb öt település könyvtára csatlakozhasson a projekthez (Csíkpálfalva, Csíkszentkirály, Maroshévíz, Bélbor és Gyergyótekerőpatak).

Forrás: https://konyvtar.hargitamegye.ro/hu/nd/1126/virtualis-setak-szekelykereszturon-es-csikpalfalvan

 

Szöllősi Mátyás Sepsiszentgyörgyön - Irodalom és fotográfia összefonódásában

Szöllősi Mátyás magyarországi költő, író és fotóművész legújabb, Szabad című verseskötetét mutatták be a sepsiszentgyörgyi Zamat kávézóban a Bod Péter Megyei Könyvtár társszervezésében 2022. december 10-én. A vetített képes fotónézegetéssel egybekötött könyvbemutatón a szerző beszélgetőtársa Tamás Dénes író, költő volt.

Szonda Szabolcs könyvtárigazgató köszöntötte a vendégeket, kiemelve Szöllősi irodalmi munkásságának és fotósi tevékenységének összefonódását. Mindkettőnek sajátos a látásmódja: a fényképek megörökítése, a szerzői beszédmód megalkotása. A képekben és a szövegben egyaránt a részletek igényessége és igénye nyilvánul meg – mondotta.

Tamás Dénes a szerző feltűnő aktivitására kérdezett rá, kiemelve: Szöllősi következetesen építkező alkotó, akit egyfajta fegyelmezettség vezényel, ugyanakkor nagyon tevékeny, verseket, kisregényeket, drámákat és zenekritikákat ír, közben megfordult a háború sújtotta Ukrajnában, Oroszországban és Indonéziában is.

A bemutató az Erdő című vers felolvasásával zárult. „Lélegezz. Figyeld a fákat, / éj közeledtén lombjuk mélyre hull. / Nyújtsd ki a kezed. Érints egy ágat, / de csakis úgy, mint aki ölelni tanul.”

Forrás és a teljes cikk itt: https://www.3szek.ro/load/cikk/154688/irodalom-es-fotografia-

 

Lezárult az Aranyfonál program második kiadása

A Bod Péter Megyei Könyvtár Aranyfonál című programjával sok előkészítős és első osztályos kisgyermeket, valamint családjaikat sikerült megszólítania, akik lelkesen gyűjtötték a könyvtárlátogatásért kapott matricákat. A magyar és román nyelven zajló program során 263 család teljesítette a kihívást, és legalább háromszor ellátogatott a könyvtárba. Közülük sorsolták ki azt az 56 gyermeket, akik könyvajándékban részesültek.

Forrás és részletek itt: https://www.facebook.com/aranyfonalbodpeter/posts/134886619306506

 

Székelyudvarhelyen bezártak a kulturális intézmények a téli szünetben

A téli vakáció idejére Székelyudvarhelyen bezárt a könyvtár, a múzeum, a színház, a művelődési ház és táncműhely is. A városvezetés döntése leginkább a Tomcsa Sándor Színházat érintette, amelynek le kellett mondania a hagyományos szilveszteri előadásáról – ezzel a megoldással az egyre növekvő energiaszámlákon szeretne spórolni a városvezetés.

A drágulások miatt több energiatakarékossági intézkedést is bevezetett a székelyudvarhelyi városvezetés, elég ha csak a város díszkivilágítására vagy az épületek fűtésére gondolunk – fejtette ki Ölvedi Zsolt alpolgármester a 2022. december 13-i sajtótájékoztatón.

’Hasonló intézkedésekre szólították fel a városházához tartozó intézményeket is, hogy a nekik biztosított összeget ne a rezsiszámlák törlesztésére, hanem inkább kulturális rendezvényekre lehessen költeni. Ennek alapján a Művelődési Ház, a városi könyvtár, a Haáz Rezső Múzeum, a Tomcsa Sándor Színház és az Udvarhely Néptáncműhely vezetősége úgy döntött, hogy december 24. és január 9. között nem fogad látogatókat. Az udvarhelyi intézményvezetők egyetértettek az intézkedéssel, szerintük a leállás kevésbé érinti tevékenységüket, az említett időszakot részben szabadságolásokkal hidalják át, de a kevesebb energiafogyasztással járó adminisztratív munka többnyire folytatódik.’

’Szőcs Endre könyvtárigazgató hangsúlyozta, valamilyen szinten jól is jön nekik a szünet, hiszen rengeteg számítógépes és papírmunka gyűlt fel náluk.’

Forrás: https://szekelyhon.ro/aktualis/bezarjak-hogy-ne-kelljen-futeni

Sajtóvisszhang: https://maszol.ro/belfold/Szekelyudvarhely-takareklangra-kerul-a-kultura-az-unnepi-idoszakban

 

Könyv- és kézműves vásár a gyergyószentmiklósi könyvtárban

Második alkalommal szervezett könyv- és kézműves vásárt a Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtár 2022 decemberében, hogy megkönnyítse az ünnepekre az ajándék beszerzését, ugyanakkor még több embert bevonzzon az intézménybe.

‘Értéket szeretnénk kínálni ajándékként a városlakóknak és az idelátogatóknak, mert könyvet adni mindig érték. A gyerekekre koncentráltunk leginkább, de az egyévestől a 100 esztendősig mindenki talál kedvére való kötetet. Több mint 130 cím közül lehet választani. Az új könyveknek is kedvezményes az áruk a kiadókkal való egyezségnek köszönhetően, és emellett antikvár kötetek is vannak, amik jelképes összegért beszerezhetők’ – részletezte Vincze Csilla, a könyvtár igazgatója. A könyvek mellett kézműves termékeket is találhattak a látogatók, Ferencz Zoltán és Nagy Éva munkái, bőrből készült táskák, pénztárcák, valamint újságpapírból formált kosarak és más tárgyak közül válogathattak.

Forrás: https://szekelyhon.ro/aktualis/konyv-es-kezmuvesvasar-a-gyergyoszentmiklosi-konyvtarban

 

A csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium ünnepre hangolódása

2022. december 16-án a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium könyvtár előtti asztala újra megtelt karácsonyt felidéző költeményekkel és illusztrációkkal. A kiállítást ezúttal, tekintettel az adventi ünnepkör időszakára, a könyvtáros ismert erdélyi és székelyföldi magyar lírikusok költeményeiből válogatta össze. Az illusztrációk erdélyi és székelyföldi téli ünnepi élményeket idéztek, a képek zöme is helyi folyóiratokból, képeslapokból és évkönyvekből származott. A könyvtár karácsonyi témával foglalkozó dokumentumait, könyveit felajánlotta a diákoknak és pedagógusoknak kikölcsönözés, valamint helyben olvasás céljából. Az érdeklődőknek, akik verseket vagy más részleteket akartak felhasználni az adott dokumentumból, fénymásolták azt, vagy ők maguk le is fényképezhették. A felajánlott kötetek nagyrésze a könyvtár tulajdona, de akadtak közöttük otthonról hozottak is. A világháló adta lehetőségeket sem mellőzték, nyomtatás és sokszorosítás céljából. A karácsonyváró kiállítás a téli szünidő kezdetéig volt megtekinthető.

Forrás: http://szekelyiskkonyvtaros.blogspot.com/2022/12/unnepvaro-2022.html

 

Székelyföld arcai – könyvbemutató

Rég volt Baróton olyan könyvbemutató, ahol a szerzők vastapsot kaptak volna a közönségtől, jutalmul azért a kiváló munkáért, amelyet könyvük megírása során végeztek. Erdővidéken ez történt a 2022. december 19-i héten.

A baróti Tortoma Könyvkiadónál nemrég megjelent és az azon a héten a Demeter Zoltán szervezte Tortoma Önképzőkör keretében több településen bemutatott Székelyföld 1000 arca – Erdővidék olyan könyv, amely anyagának összegyűjtése hosszadalmas munkát, empátiát, sok energiát, odafigyelést és nem utolsósorban tudást is igényelt.

Annál is inkább figyelemre méltó a teljesítmény, hogy „a tettet” két erdővidéki fiatal, Szőcs Szilárd és Deák Andris követte el, akik könyvükben nem kevesebb, mint 42 erdővidéki idős embert szólaltatnak meg, akiktől régi életbölcseleteket, sorsfilozófiát, mindennapi egyszerű intelmeket kértek, hogy maradjon egy jel az utókornak, hogyan éltek, miképp gondolkoztak öregjeink a 21. században.

Forrás és a teljes cikk itt: https://www.hirmondo.ro/korkepek/szekelyfold-arcai/


Ferencesek főztje – Szakácskönyv Csíksomlyóról az 1690-es évekből

Különleges kötet látott napvilágot Ferencesek főztje – Szakácskönyv Csíksomlyóról az 1690-es évekből címmel, a nem mindennapi gasztronómiai kalandra hívó kiadványt 2022. december 20-án mutatták be Csíkszeredában a városházán. A Full Culture Egyesület, a Csíkszereda Kiadó és a Tortoma Kiadó gondozásában megjelent könyv a Marosvásárhelyen született, Magyarországon élő Dragomán György író ajánlásával, Saly Noémi művelődéstörténész bevezető tanulmányával, Mihály László fotóival jelent meg. Amint a Ferencesek főztje ismertetőjében szerepel, Szőcs Előd gasztrovarázslataival, Szőcs-Veres Imola díszleteivel, látványvilágával, Csillag István művészeti szerkesztésében, Orbán Ferenc gasztrokommentjeivel, Gyarmati Zsolt vezetésével jelent meg a könyv. Mihály László, a fotók készítője a Krónika megkeresésére kifejtette, a könyv létrehozását nagymértékben támogatták a csíksomlyói ferencesek, sőt, a borítófotó az erdélyi rendtartomány főnökéről, Urbán Erikről készült, és ő írta az egyik ajánlót a kötetbe. A szerzetesek egyébként segítenek a kötet népszerűsítésében is. Mihály László azt is elmondta, nem volt könnyű a látványvilágot megteremteni, mert az 1690-es szakácskönyv értelemszerűen kézirat, ábrázolások nélkül, így csak elképzelni tudták, hogy milyen volt a környezet.

Forrás: https://kronikaonline.ro/kultura/kulonleges-kotetet-mutatnak-be-csikszeredaban-ujjaszuletett-a-szerzetesek-tobb-mint-haromszaz-eves-szakacskonyve

 

Háromnyelvű könyv jelent meg az unitárius szellemiségről

A Magyar Unitárius Egyház – történelem, szellemiség, örökség című, szépen kivitelezett, fotókkal gazdagon illusztrált, több mint 200 oldalas magyar nyelvű könyvet 2022. december 10-én mutatták be az Adventi Könyvvásárnak otthont adó Vallásszabadság Házában Kolozsváron. A kötet szerzőinek, szerkesztőinek részvételével tartott eseményen elhangzott: a kiadványban – amely 2020-ban már megjelent román és angol nyelven is – tömörítve olvasható mindaz, amit az unitárius egyház el szeretne mondani magáról más anyanyelvűeknek, más felekezetűeknek.

Forrás és a teljes cikk itt: https://kronikaonline.ro/kultura/harom-nyelven-az-unitarius-szellemisegrol-n-kotetbemutato-a-kolozsvari-adventi-konyvvasaron


Díjazott a Magyar Művészeti Akadémia: Molnár Vilmosé az év legjobb könyve

Molnár Vilmos Kőrösi Csoma Sándor csodálatos cselekedetei – Rendhagyó legendárium című kötete kapta a Magyar Művészeti Akadémia irodalmi tagozatának a tavalyi év legjobb könyvét elismerő díját. A 2022-es Könyv Nívódíjat Jánosi Zoltán Antigoné gyűrűi – Kézjelek Kreón árnyékára című tanulmánykötete, Medvigy Endre Népiség, Erdély, Trianon című tanulmánykötete, Szakonyi Károly A csend napjai című kisregénye és Visky András Kitelepítés című regénye nyerte el. A díjakat hagyományosan a tagozat Élő folyóirat-sorozat estjén, 2022. december 5-én, a Magyar Művészeti Akadémia irodaházában adták át.

Az irodalmi tagozat Tőzsér Árpád Kossuth-díjas költő, akadémikus, a Nemzet Művésze javaslatára 2014-ben, nyolc évvel ezelőtt döntött úgy, hogy az MMA által évente kiosztott elismerő oklevelekre a tagozatok rendelkezésére bocsátott összegből megalapítják Az év legjobb könyve díjat és a Könyv Nívódíjakat, amelyekre a jelölteket minden év novembere és a következő év októbere között megjelenő könyvek közül műfajtól függetlenül választják ki. Az irodalmi tagozatban tevékenykedő akadémiai tagok minden évben javaslatot tesznek a díjazottakra, majd titkos szavazással döntenek arról, hogy az előterjesztettek közül kik a legérdemesebbek.

Forrás: https://kultura.hu/molnar-vilmos-korosi-csoma-kotete-lett-az-ev-konyve/

Sajtóvisszhang: https://www.3szek.ro/load/cikk/154624/molnar-vilmose-az-ev-legjobb-konyve-dijazott-a-magyar-muveszeti-akademia

 


A Látó nívódíjai 2022-ben

2022-ben harmincegyedik alkalommal osztotta ki a Látó szépirodalmi folyóirat szerkesztősége a lapban publikált szerzők közül válogatva évzáró nívódíjait. Harminc év alatt közel 100 alkotó vehette át vers, próza, esszé és debüt kategóriában a pénzjutalommal járó elismerést. A nívódíj 2019-től az 1000 dollárral járó Jackovics-díjjal bővült, amelyet a legjobb dráma szerzőjének oszt ki a szerkesztőség. A nívódíjak átadására 2022. december 15-én került sor a marosvásárhelyi Bernády Házban. 2022-ben Ármeán Ottilia, Borsodi L. László, Fischer Botond és Szabó K. Attila vehette át a Látó-nívódíjjal járó pénzjutalmat. A Jackovics-díj nyertese Szántó T. Gábor. Az est házigazdája Vida Gábor volt. Laudációt mondott: Codău Annamária, Demény Péter, Láng Zsolt és Szabó Róbert Csaba. Részlet hangzott el Szántó T. Gábor A zsidó kutya című drámájából.

A rendezvény és a díj támogatói a Nemzeti Kulturális Alap, a Bethlen Gábor Alap és az Aranka György Alapítvány voltak.

Forrás és a teljes cikk itt: https://www.lato.ro/hir/a-lato-nivodijai-2022-ben

 

Kisné Portik Irén néprajzkutató kapta az idei Hargita Megyéért Díjat

Ünnepélyes keretek között adták át 2022. december 8-án a gyergyószárhegyi Lázár-kastélyban a Hargita Megyéért Díjat. Hargita Megye Tanácsa 2022-ben a gyergyószentmiklósi Kisné Portik Irén néprajzkutató munkásságát ismerte el a kitüntetéssel. A díjat azoknak adományozzák, akik kiemelkedő tevékenységükkel, helyi és országos szinten egyaránt, hozzájárultak a megye jó hírének öregbítéséhez. A díj birtokosai példaképként szolgálnak a jelen és a jövő generáció számára is – hangzott el a kitüntetés átadója alkalmával.

Kisné Portik Irén néprajzkutató ‘a nemzet iránti elkötelezettsége mellett néprajzkutatóként felbecsülhetetlen értékű munkát végzett és teszi ezt mind a mai napig’.

A kitüntetett gyűjtő- és alkotómunkája mellett különböző tisztségeket töltött be életpályája során: szövés-, varrás-, hímzésoktatás mellett kulturális felügyelőként tevékenykedett a helyi polgármesteri hivatalban. Jelentős szerepe van a gyergyószentmiklósi múzeum berendezésén végzett munkálatokban, kezdeményezésére megalakult az Ethnographia Gyergyóiensis Alapítvány, amelyet azóta is irányít, és amely a város kulturális tevékenységének jelentős színtere – emelték ki Kisné Portik Irén méltatása során.

Forrás és a teljes cikk itt: https://maszol.ro/kultura/Kisne-Portik-Iren-neprajzkutato-kapta-az-idei-Hargita-Megyeert-Dijat

 

Elhunyt Gál Éva Emese költő, képzőművész

2022. december 11-én, 67 éves korában elhunyt Gál Éva Emese romániai magyar költő, képzőművész. Szatmárnémetiben született 1955. március 22-én. Szülővárosában érettségizett a Zene- és Képzőművészeti Középiskolában 1974-ben, a kolozsvári Ion Andreescu Képzőművészeti Főiskolán szerzett diplomát 1980-ban. Gyergyóalfaluban tanított, majd Gyergyószentmiklóson dolgozott muzeológusként.

Az 1970-es évek elejétől-közepétől rendszeresen közölt az Utunk, Igaz Szó, Ifjúmunkás, Korunk és más folyóiratok hasábjain. Az Ötödik Évszak című antológiában (1980) verssel és grafikával szerepel. Első verseskötete, az Ajándékgömb – amelyet további nyolc könyv követett – 1982-ben jelent meg a Kriterion kiadónál. Újságíróként is dolgozott, az 1990-es években a Romániai Magyar Szó székelyföldi munkatársa volt. Gyergyószentmiklóson élt.

Forrás: https://www.helikon.ro/bejegyzesek/elhunyt-gal-eva-emese

https://www.hargitanepe.ro/veszteseg-a-romaniai-magyar-irodalomnak

 

 Belenézni a görbe tükörbe – beszélgetés Botházi Máriával

"Évek óta olvassuk, kacagunk vagy éppen meghökkenünk Botházi Mária történetein, ráismerünk magunkra, a szomszédunkra, élethelyzetekre, az erdélyi lét sajátosságaira. A szerző ismét egy kötetnyi történettel tart görbe tükröt nekünk, a nemrég megjelent Fűnyíró a Tündérkertben című könyvében Kovácsék vezetnek végig az erdélyi mindennapok tekervényes ösvényein."

Botházi Mária első, a Boldogság juszt is a tiéd című kötete 2016-ban jelent meg, rá három évre látott napvilágot a Biorobot, és néhány hete pedig a Fűnyíró a Tündérkertben című kötet, mindhárom a kolozsvári Koinónia kiadónál.

A szerzőt frissen megjelent kötetéről és eddigi életútjáról is kérdezte Péter Beáta újságíró, a Liget.ro portálon olvasható az interjú: https://liget.ro/studio/belenezni-a-gorbe-tukorbe

 

Szerkesztők:

Borbé Levente (Márton Áron Főgimnázium, Csíkszereda, könyvtáros), borbelevi@gmail.com

Kelemen Katalin (Kájoni János Megyei Könyvtár, Csíkszereda, könyvtáros), kelemen.katalin@yahoo.co.uk

Kovács Eszter (Központi Egyetemi Könyvtár, Kolozsvár, könyvtáros), kovacseszti@yahoo.com

Tóth-Wagner Anikó (Bod Péter Megyei Könyvtár, Sepsiszentgyörgy, könyvtáros), twsaniko@gmail.com

Olvasószerkesztő: Szonda Szabolcs (Bod Péter Megyei Könyvtár, Sepsiszentgyörgy, igazgató), szonda_szabolcs@kmkt.ro

Technikai szerkesztő: Krecht Alpár László (Bod Péter Megyei Könyvtár, Sepsiszentgyörgy, könyvtáros), alpar@krecht.ro

 

E lapszám felelős szerkesztői: Borbé Levente és Kelemen Katalin.

 

A hírlevél változatlan formában szabadon terjeszthető. Megrendelhető a remekehirlevel@gmail.com címen.

 

Nincsenek megjegyzések:

ReMeK-e-hírlevél 2024/5. számából

Beavatás: néprajzi pályázat középiskolásoknak: Iskolai legendák – legendás iskolák A kolozsvári  Babeș –Bolyai Tudományegyetem Magyar Népr...