2012. október 29., hétfő

Iskolai Könyvtári Világhónap 2012 a csíkszeredai Márton Áron Gimnáziumban

Emlékezés Imets Fülöp Jákóra

            Az Iskolai Könyvtári Világhónap mottója az idén „Kulcs a múlthoz, jelenhez és a jövőhöz”. E mottóból kiindulván lett a téma Imets Fülöp Jákó egykori gimnáziumi igazgató munkásságának bemutatása. E nagyszerű szervezőkészséggel megáldott polihisztor szerkesztette 1871-től 1891-ig a hajdani Római Katolikus Gimnázium első értesítvényeit, a mai évkönyv elődjét. 1877-ben létrehozta az iskolai kölcsönkönyvtárat. Korszerűsítette az iskolát, kidolgozta annak fegyelmi és rendszabályzatát. Továbbá tevékenykedett mint író, műfordító és történész. Már életében több művét kiadták.

            Születésének 175. (november 12.), és halálának 100. (október 21.) évfordulójára a könyvtárban előadássorozatot tartottunk diákoknak, volt diákoknak és tanároknak, valamint vendégeinknek a gimnázium múltjáról, kiemelvén Imets Fülöp Jákó példaértékű tevékenységét.

            A következő felvétel a gimnáziumunk felújításáról szól, de a végén a könyvtár is fókuszba kerül:
 
            Mindezt egy interaktív kiállítással toldottuk meg, ahol lehetett olvasni Imets Fülöp Jákó munkásságáról, az érdeklődőknek meséltünk az akkori gimnáziumi évekről, összekötve a jelen helyzettel-könyvtárképpel és a jövőbe ívelő lehetőségekkel, melynek alapköve maga az említett paptanár példás élete.

Az Imets Fülöp Jákóról készült festmény az Iskolamúzeum ékessége.

Borbé Levente könyvtáros
Balázs-Bécsi Enikő dokumentarista

 


2012. október 17., szerda

A nagy mese - mesepályázat

A pályázat célja
Ha szereted a meséket, ha elmúltál 6 éves, de még nem vagy 18, ha határtalan fantáziád segítségével fordulatos, tanulságos vagy éppen vicces történetek jutnak eszedbe, akkor te vagy a mi emberünk!
A pályázat részletei
Találj ki egy 5 perc hosszúságú mesét! Írd le a mesédet! Természetesen örülünk annak is, ha rajzolsz is valamit mellé, de ez nem kötelező.
Küldd el nekünk emailen 2012. október 31-ig! A mese szövegét, a rajzodat (ha van), a hiánytalanul kitöltött jelentkezési lapot és egy fényképet magadról küldd el nekünk emailen az anagymese@mtva.hu email címre! Adatlap nélkül sajnos nem tudjuk elfogadni a pályázatodat!
Nyerj értékes nyereményeket! Ha tiéd a legjobb mese, akkor a karácsonyi eredményhirdetéskor értékes ajándékot kapsz majd (a zsűri által a legjobbnak ítélt és a közönségdíjas egyaránt).
A legjobb meséket a Kossuth Rádióban is műsorra tűzzük!
November 2-tól itt követhetitek nyomon a beérkezett pályaműveket. Itt szavazhattok majd kedvenceitekre, hiszen a nyerteseknek nemcsak a zsűri, hanem a közönség is odaítél egy-egy díjat.


Teljes forrásanyag:

http://www.palyazatok.ro/palyazatok/maganszemelyek/verseny/a-nagy-mese-mesepalyazat-17311.html







2012. október 16., kedd

A gyergyószárhegyi Bethlen Gábor Általános Iskola októberi rendezvénysorozata

OKTÓBERI RENDEZVÉNYSOROZAT SZÁRHEGYEN
2012. októbere


A gyergyószárhegyi Bethlen Gábor Általános Iskola V – VIII osztályos tanárai és könyvtárosa október elején (okt. 4 – 8 között) egy rendezvénysorozatot szerveztünk, melyben néhány „Világnapot” ünnepeltünk meg, bár a rendezvény nem pontosan azokra a napokra került, ahogyan a naptárban szerepel. Tehát a programunk a következő volt:

·         október 4 (csütörtök): a Nyelvek Napja alkalmával Gáspár Erika angol szakos tanárnő egy több fordulós vetélkedőt szervezett meg a Gyergyói-medence iskolái számára, melyre négy helységből neveztek be: a gyergyóremetei Fráter György Általános Iskola, a gyergyóújfalvi Elekes Vencel Általános Iskola, a gyergyószentmiklósi Vaskertes Általános Iskola és a gyergyószárhegyi Bethlen Gábor Általános Iskola diákjai és angol szakos tanárai vettek részt. A vetélkedőn V-VI-os és VII-VIII-os diákokból tevődtek össze a csapatok, és mindenki a saját korosztályának és képességének megfelelően kapta a feladatokat. A diákok nagyon aktívan dolgoztak, kreatívak voltak, és jól is érezték magukat. A program végén mindenki oklevelet és egy kis édességet kapott.


·         október 5 (péntek): a Népmesék Napja alkalmával jómagam, mint magyar szakos tanár és könyvtáros egy három részből álló programot állítottam össze a következő felállításban:


·         Emlékezzünk Benedek Elekre címmel egy rövid előadást tartottam (képes bemutatóval) Benedek Elek életéről és munkásságáról


·         Hogyan örökítették át a könyvtárak a múlt hagyományait az utókornak? címmel egy csoportos foglakozásra került sor, ahol a diákok négy fős csoportokban az iskolakönyvtárban található népmesegyűjteményeket tanulmányozták, majd egy-egy általuk kiválasztott mesét olvastak fel. Szintén csoportokban a Cimbora folyóirat különböző évszámaiból osztottam ki egy-egy példányt, melyből ismét tetszés szerinti cikkek felolvasása következett.
·         A program egy bábszínházzal zárult, melyre Páll Ibolya drámapedagógiával foglalkozó óvónőt hívtam meg, aki egy háromszéki népmesegyűjteményben talált nagyon ritka népmesét dramatizált, és alakított ki teljesen saját elképzelések alapján, melynek A szegény legény királysága címet adta. A programunk a gyerekek számára érdekesnek bizonyult, és beigazolódott, hogy nincs az a korcsoport, aki ne tudna egy mese alatt felszabadulni, és ne élvezné az olvasottak, hallottak (vagy látottak) által nyújtott élményt.






o        október 6 (szombat): a Gyaloglás Világnapja alkalmával Becze Julianna fizika-kémia szakos tanárnő egy gyalogtúrát szervezett az V-VIII-as diákok és tanárok számára a Maroshévíztől mintegy 11 km-re levő kőgombákhoz. Ezek a kőgombák Erdély egyik ritkaságszámba menő természeti csodái, melyek a szárhegyi diákok számára is érdekesnek bizonyultak, így annak ellenére, hogy a 22 km-es gyaloglás kissé megfeszítő volt, az élmény pótolhatatlan.




o        október 8 (hétfő): az Aradi 13 vértanú emlékére Fazakas Gizella történelem szakos tanárnő egy emlékműsort szervezett, melyen az V-VIII-as diákok egy összeállítással idézték fel 1849 okt. 6-a gyászos eseményeit.




Összeállította: Barabás Erzsébet,
magyar szakos tanárnő, könyvtáros


2012. október 9., kedd

Megjelent Hertza Mikola első kötete!


Már a könyvesboltokban kapható hazai kortárs rövidprózaírónk (nemcsak) könyve Kísérleti jelleggel címen, Molnár Vilmos ajánlásával.

A szeptembervégi könyvbemutatón, amelyet a Hargita Megyei Kulturális Központ pincetermében tartottak, Lövétei Lázár László, a Székelyföld című folyóirat főszerkesztője köszöntötte a résztvevőket, írásait pedig Molnár Vilmos író, a kötet szerkesztője méltatta.

A kötet borítóján Várday Béla: Messze-e a túlsó part? című fotója található.

A novelláskötetet a Hargita Megyei Kiadóhivatalnál adták ki.

A szerző írásairól többet:








2012. október 5., péntek

Ajánlás az Iskolai Könyvtárak Hónapja keretén belül

Iskolai Könyvtárak Nemzetközi Hónapja
2012. október


A világhónap keretében sokféle program szervezhető. Ötleteket meríthetnek a hivatalos magyar honlap segédanyagai közt és a korábbi évek eseményeit böngészve is. Itt most néhány, a magyarországi koordinátorok által szervezett programot ajánlunk a könyvtárostanárok figyelmébe.

A Könyvtárostanárok Egyesületének ajánlata

§        Regisztráljon, csatlakozzon programja rövid leírásával, hogy mindenki láthassa, milyen sokaknak fontos az iskolai könyvtár!
§        Kalandok az iskolai könyvtárban - Pályázat diákoknak
Meséljetek el egy iskolai könyvtári kalandot a papírszínház műfajában!
§        KTE Őszi Szakmai Napja – Iskolai könyvtár a változó jogi környezetben c. szakmai konferencia – 2012. november 7.

A debreceni Vörösmarty Mihály Általános Iskola és AMI ajánlata

§        Várjuk a képeket a két éve indított Nagy Iskolai Könyvtári Albumba (vorosmarty13@gmail.com e-mail címre a könyvtár és könyvtárostanár rövid bemutatkozásával)
§        Várjuk a rövid - humort sem nélkülöző - videoklipeket dalokkal, táncokkal,  reklámfilmekkel az iskolai könyvtárról, könyvtárosról, az olvasásról.  Töltsétek fel alkotásaitokat a YouTube-ra, a linket, az alkotók nevét, iskoláját, a munkában résztvevő pedagógusok és a könyvtáros nevét, az elérhetőségeket  vorosmarty13@gmail.com e-mail címre kérjük elküldeni.   Néhány ötlet itt található:
§        A tizedik esztendőben merjünk nagyot álmodni, és legyen ez a tanév az iskolai könyvtárak éve, legyen legalább 10 könyvtári rendezvény, amely középpontba állítja a munkánkat, a könyvtárat.



2012. október 4., csütörtök

Októberi évfordulók 2012

-->
115 éve, 1897. október harmadikán született Louis Aragon (Louis Andrieux) francia író, költő, esszéista és kritikus.

60 éve, 1952. október harmadikán hunyt el Alfred Neumann német író, drámaíró.

55 éve, 1957. október harmadikán hunyt el Szabó Lőrinc magyar költő és műfordító. A magyar költészet egyik kiemelkedő alakja.

140 éve, 1872. október negyedikén született Jannisz Griparisz görög költő.

100 éve, 1812. október negyedikén született Hajnal Gábor magyar költő, műfordító és szerkesztő.

20 éve, 1992. október negyedikén hunyt el Gyárfás Miklós magyar író, költő, dramaturg és forgatókönyvíró.

110 éve, 1902. október ötödikén született Zaharia Stancu román író, költő, újságíró és publicista.

95 éve, 1917. október ötödikén született Szabó Magda magyar író, költő és műfordító. Ismertebb művei: a Pilátus és az Abigél.

115 éve, 1897. október ötödikén született Csűrös Emília székely származású magyar ifjúsági író.

120 éve, 1892. október hatodikán hunyt el Alfred Tennyson, az angol költészet népszerű alakja.

400 esztendeje, 1612. október hetedikén hunyt el Giovanni Battista Guarini költő és drámaíró.

45 éve, 1967. október kilencedikén hunyt el André Maurois (Émile Salomon Wilhelm Herzog) német származású francia író.

200 éve, 1812. október tizedikén született Garay János magyar költő, író és újságíró.

120 éve, 1892. október tizedikén született Ivo Andrić  horvát író és költő.

90 éve, 1922. október tizedikén hunyt el Andreasz Karkavitszasz görög novellista.

470 esztendeje, 1542. október tizenegyedikén hunyt el Thomas Wyatt angol költő és műfordító.

335 éve, 1677. október tizennegyedikén hunyt el Józef Bartłomiej Zimorowic a lengyel barokk költészet nagy alakja.

85 éve, 1927. október tizenhatodikán született Günter Grass német író, költő. Híres regénye a Bádogdob.

20 éve, 1992. október tizenhetedikén hunyt el Tamás Aladár író, költő és szerkesztő.

235 éve, 1777. október tizennyolcadikán született Bernd Heinrich Wilhelm von Kleist német drámaíró, költő és publicista.

110 éve, 1902.október tizennyolcadikán született Enczi Endre, Franciahonban élő magyar író, költő, újságíró.

240 éve, 1772. október huszonegyedikén született Samuel Taylor Coleridge angol költő, kritikus és filozófus.

130 éve, 1882. október huszonkettedikén hunyt el Arany János, a magyar költészet kiváló egyénisége. Ismert művei: Toldi trilógia, Elveszett Alkotmány, A nagyidai cigányok, Bolond Istók, A walesi Bárdok, Szondi két apródja, Ágnes Asszony, Buda Halála stb.

140 éve, október huszonharmadikán hunyt el Théophile Gautier francia költő, író és irodalomkritikus.

90 éve, 1922. október huszonharmadikán született Bálint Ágnes magyar főleg meseíró, szerkesztő és dramaturg. Népszerű művei: Mi újság a Futrinka utcában, Mazsola és Tádé, Frakk, a macskák réme, Kukori és Kotkoda, Micsoda pók a vízipók.

190 éve, 1822. október huszonötödikén született Dux Adolf zsidó származású magyar író, újságíró, kritikus és műfordító.

70 éve, 1942. október huszonhatodikán született Magyari Lajos erdélyi magyar költő, műfordító és közíró.

80 éve, 1932 október huszonhetedikén született Sylvia Plath amerikai költő, író és novellista. Népszerű regénye: Az üvegbura

130 éve, 1882. október huszonkilencedikén született Jean Giraudoux francia költő, regény és drámaíró.

250 éve, 1762. október harmincadikán született André Marie Chénier francia költőnő.

130 éve, 1882. október harmincadikán született Bölöni György erdélyi származású magyar író, újságíró és kritikus.

100 éve, 1912. október harmincadikán született Boldizsár Iván író és újságíró.

90 éve, 1922. október harmincadikán hunyt el Gárdonyi Géza magyar író, költő, drámaíró és kritikus. Népszerű művei: A lámpás, Az egri csillagok, Láthatatlan ember, Ábel és Eszter.

230 éve, 1782. október harmincegyedikén született Giovanni Battista Nicolini olasz költő.

85 éve, 1927. október harmincegyedikén született Galsai Pongrác író, publicista és műkritikus.


Érdemes Tudni

105 éve, 1907. október másodikán született Benedek Fidél OFM. székely-magyar történetíró.

225 éve, 1787. október negyedikén hunyt el Cornides Dániel irodalomtörténész és könyvtáros.

140 éve, 1872. október negyedikén született Schöpflin Aladár magyar műkritikus, irodalomtörténész, író és műfordító.

90 éve, 1922. október ötödikén született Kiss András erdélyi magyar történész és levéltáros.

95 éve, 1917. október hatodikán hunyt el Fáraó Simon örmény-magyar armenológus.

135 éve, 1877. október hetedikén született Kultsár András erdélyi magyar közíró.

130 éve, 1882. október tizenkettedikén született Gulácsy Lajos magyar festőművész.

190 éve, 1822. október tizenötödikén született id. Ábrányi Kornél (Eördögh Kornél) magyar író és zeneszerző, zongoraművész.

30 éve, 1982. október tizenötödikén hunyt el Selye János osztrák-magyar származású kanadai belgyógyász és vegyész.

460 esztendeje, 1552. október tizennyolcadikán több hetes sikertelen ostrom után a török haderő elvonult Eger vára alól.

100 éve, 1912. október tizennyolcadikán született Pálfy Ferenc erdélyi magyar mezőgazdasági szakíró.

 100 éve, 1912. október huszonnegyedikén hunyt el Imets Fülöp Jákó székely-magyar történetíró, könyvtáralapító, a Csíksomlyói Gimnázium igazgatója.

345 esztendeje, 1667. október huszonegyedikén született Cserei Mihály székely-magyar emlékíró.

90 éve, 1922. október huszonhetedikén hunyt el Wasylkiewicz Victor erdélyi magyar közíró.

2012. október 2., kedd

Iskolai könyvtárosok és a Dokumentációs Központok felelőseinek értekezlete

Tudomásukra hozzuk, hogy 2012 október nyolcadikán 12 órai kezdettel a Iskolai könyvtárosok és a Dokumentációs Központok felelőseinek értekezlete a József Attila Általános Iskola dísztermében lesz megtartva.

Napirendi pontok:
  1.  Az iskolai könyvtáros szerepe a nevelésben (néhány érdekes bemutatóval) - a zónák felelőseinek irányításával
  2. A 2012-es  XXIII ABR Konferencia beszámolója - bemutatja Roman Ioan a Hargita Megyei Iskolai Könyvtárosok Szövetségének elnöke
  3. Az iskolai könyvtárak tevékenységének  tervezete - a szakos tanfelügyelők vezetésével

Csíkszereda
2012.10.01
Főtanfelügyelő:
PROF. BARTOLF HEDWIG
Könyvtárakért felelős tanfelőgyelők:
DÁNÉ SZILÁRD
MORARU-DRĂGHICI DORINA

Könyv Hete a székelykeresztúri Orbán Balázs Gimnázium könyvtárában


A székelykeresztúri Orbán Balázs Gimnázium könyvtárában, a Könyv Hete alkalmával, a régi könyvekkel foglalkoztunk a VI. és a VIII. osztályosok körében. A diákok feladata elsőként az volt, hogy hozzanak otthonról, nagyszülőktől olyan könyveket, amelyeket már a szülő- nagyszülő gyermekként vagy akár felnőttként sokat olvasott, használt.

A könyvtárban megismerkedhettek a legrégebbi könyvekkel és ennek kapcsán nagyon sok szakszót elsajátíthattak, amelyekkel a későbbiek folyamán óhatatlanul is találkoznak (kiadó, könyv gerinc, címoldal, tartalom stb.).

Ezután mindenki bemutathatta az otthonról hozott könyvet és elmondta, hogy miért éppen arra a könyvre esett a választása, legyen az szépirodalom vagy valamilyen szakkönyv.

Hatos Melinda
könyvtáros


2012. október 1., hétfő

ReMeK-e-hírlevél 2012/10. számából

Fotókon elevenedik meg a „kicsi magyar világ”
A székelyudvarhelyi városi könyvtár és az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács udvarhelyszéki szervezete közös kezdeményezéssel emlékezett meg 2012. szeptember 17-én a magyar honvédség 1940. szeptember 17-i bevonulásáról: a lakosság segítségével összegyűjtött, az eseményt idéző fényképek, dokumentumok digitalizált másolataiból kiállítást rendeztek a könyvtár alagsori termében.
Viszonylag rövid idő alatt szépszámú fotó és dokumentum gyűlt össze, mondta Szabó Károly könyvtárigazgató, hangsúlyozva: az 1940-es eseményt felidéző dokumentumokat és fényképeket továbbra is el lehet juttatni a könyvtárba, az ezekről készített digitális másolatok a városi téka archívumát gazdagítják majd.
A tárlatnyitón részt vevők közül páran megosztották korabeli élményeiket, majd sor került egy szenzációs képanyag levetítésére: a korabeli híradók anyagából összeállított, jó egy órás film Észak-Erdély visszatértének előzményeit és az 1940 szeptemberében lezajlott tervszerű visszafoglalást, a magyar hadsereg bevonulását és örömteli fogadtatását mutatta be. Egyesek könnyes nosztalgiával, mások a beteljesületlenség keserűségével követték a pergő filmkockákat...
Forrás: http://www.szekelyhon.ro/aktualis/udvarhelyszek/fotokon-elevenedik

MKKE-javaslat a Márai-program legfajsúlyosabb elemének folytatására
A Márai-program könyvkiadókat és könyvtárakat támogató pályázatának folytatására tett javaslatot a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése (MKKE): az elképzelés szerint a pályázat kiírója, az NKA Könyvkiadás Kollégiuma évi 400 millió forintos kerettel hirdetné meg a magyarországi és határon túli kiadókat megszólító Márai-pályázatot.
Az MKKE budapesti sajtótájékoztatóján Zentai Péter László, a szervezet igazgatója elmondta, hogy a pályázat újraindításával nem kívánják kiváltani, hanem kiegészítenék a Könyvkiadás Kollégium többi támogatási rendszerét, pályázati kiírásait.
Elképzelésük szerint a Márai-pályázaton a kiadók egy évnél régebbi könyvvel nem pályázhatnának. Egy-egy kiírásban legfeljebb 800 címből álló Márai-listát alakítanának ki, a program kedvezményezettjei továbbra is a magyar szerzők művei lennének. A Könyvkiadás Kollégium által kialakított listából a magyarországi és a határon túli könyvtárak – mintegy 650 intézmény – szabadon választhatnának. A támogatási rendszer nem avatkozik be a piaci folyamatokba, az érték kiválasztódásába, a szellemi termékek versenyébe – fogalmazott.
Teljes cikk itt: http://kultura.hu/main.php?folderID=887&articleID

Tankönyvbe foglalt székely történelem
Csíkszeredában a megyeházán mutatták be A székelység története című tankönyvet, melyet Hargita és Kovászna megyék tanácsainak támogatásával a Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont adott ki.
Hosszas munkafolyamat előzte meg a kötet születését, mivel ez az első tankönyv, amely a székelyek történelmével foglalkozik. Másfelől nehézkesen lehetett összehangolni a tíz szerző munkáját – tudtuk meg Ferencz S. Alpár történelemtanártól.
Úgy gondolták ugyanis, hogy egy ilyen könyvben minden fontosabb székelyföldi régiót legalább egy történész kell képviseljen. Rajta kívül tehát Forró Albert, Hermann Gusztáv Mihály, Kádár Gyula, Mihály János, Novák Csaba Zoltán, Novák Károly István, Orbán Zsolt, Sepsiszéki Nagy Balázs történészek, illetve Sófalvi András, Sztáncsuj Sándor József régészek a kötet szerzői, a könyvet pedig Gyöngyössy János illusztrálta. Megpróbáltak egy minél inkább diákbarát tankönyvet letenni az asztalra, így tizenkét éves gyerekek tanácsát is kikérték, hisz a kötet elsősorban hatodikosoknak és hetedikeseknek szól, de persze, kézikönyvként használhatják szüleik és nagyszüleik is.
Hermann Gusztáv Mihály, a kötet fő szerkesztője kihangsúlyozta, egy kicsit nehéz volt egységesíteni a terminológiát, másfelől kihívást jelentett a szakma és az olvasmányosság kritériumait is összeegyeztetni.
A huszonkét fejezetre tagolt kötetben bővebben foglalkoznak az eredetkérdés és a megtelepedés időszakával, mint minden eddigi, székelyekről szóló történelemkönyvben. Mint mondta, várhatóan kétfelől érik majd a kötetet kritikák. Bizonyára egyesek nem fogják eléggé radikálisnak tartani, mivel ők elsősorban az akadémiai, tudományos megközelítést tartották szem előtt, másfelől a szakma részéről szerinte azt fogják nehezményezni, hogy kimaradhattak belőle fontos adalékok, mert az áttekinthetőség és olvashatóság kedvéért lemondtak a túlzott részletezésekről.
Egyelőre az általános iskolák számára 3500 példányban nyomtatták ki a könyvet, első körben a Hargita megyei iskolák több mint 90 százaléka juthat hozzá, további 2500 példányt nyomtatnak október folyamán Kovászna megyei tanintézetek diákjainak. Valószínűleg ezután a kötetet szabad eladásban is meg lehet vásárolni.
Forrás: http://www.szekelyhon.ro/aktualis/csikszek/tankonyvbe-foglalt-szekely-tortenelem

Megjelent Pesty Frigyes helynévgyűjteménye
Az Országos Széchényi Könyvtár és a Székely Nemzeti Múzeum közös kiadásában megjelent a PESTY FRIGYES HELYNÉVGYŰJTEMÉNYE 1864-1865. Székelyföld és térsége I. című kiadvány (mai Kovászna és Brassó megye). A sorozat további köteteinek megjelenése évente várható. A kiadvány elérhető az Országos Széchényi Könyvtár könyvesboltjában, illetve megrendelhető az alábbi elérhetőségek valamelyikén: Pétersilka Ágnes (kiadványtár), e-mail: kiadvanytar@oszk.hu, telefon: 00 36 1 2243 878. Ára: 3400 Ft.
A Székely Nemzeti Múzeum könyvesboltjában is megvásárolható, illetve az office.sznm@gmail.com elektronikus postacímen megrendelhető (a szállítás postán, utánvétellel történik). Ára: 50 lej.
Forrás: IFLA-HUN levelezőlista, közzétette Haraszti Katalin

Szerkesztők:
Bákai Magdolna, bakai.magdolna@gmail.com
Kelemen Katalin (Kájoni János Megyei Könyvtár, Csíkszereda, könyvtáros), kelemen.katalin@yahoo.co.uk
Tóth-Wagner Anikó (Bod Péter Megyei Könyvtár, Sepsiszentgyörgy, könyvtáros), twsa@freemail.hu
Olvasószerkesztő: Szonda Szabolcs (Bod Péter Megyei Könyvtár, Sepsiszentgyörgy, igazgató), szonda_szabolcs@kmkt.ro
E lapszám felelős szerkesztője: Tóth-Wagner Anikó
A hírlevél változatlan formában szabadon terjeszthető. Megrendelhető a következő címen: ReMeK-e-hirlevel@yahoogroups.com, vagy jelezze megrendelési szándékát a bakai.magdolna@gmail.com címen.


Környezettudatosságra való nevelés a Mikes Kelemen Elméleti Líceum könyvtárában... és azon kívül.

  Bárhol lehet környezettudatosságra nevelni a gyermekeket, a családban, az iskolában, de még a könyvtárban is – vallja Kiss László .   A se...