2024. október 10-12. között A gyerekkönyvtári munka új lehetőségei című, 20 órás továbbképzésen vettek részt Hargita, Kovászna, de Kolozs és Bihar megyéből is iskolai könyvtárosok, valamint tanítók, magyar nyelv és irodalom szakos-, de más tárgyat oktató tanárok is, akik iskolájukban vállalták az iskolai könyvtár feladatainak egyengetését, és ezen a téren is fejlődni szerettek volna.
A továbbképzést az budapesti Országos Széchényi Könyvtár - Könyvtári Intézet, Oktatási és Humánerőforrás-fejlesztési Osztály - Könyvtári Szak- és Továbbképzési osztálya támogatta, intézményeink közös szervezésében zajlott a program.
A résztvevők elmondásaik szerint szakmailag sokat tanultak, fejlődtek, új módszereket is elsajátíthattak, ki-ki ahova szeretné felhasználhatja a mindennapi munkája során. A képzés nemcsak hasznos, de feltöltőnek is bizonyult, mert mindamellett, hogy tanultak, együtt is lehettek, megtapasztalva a módszerek sokaságát.
Lényeges, hogy a résztvevők fontosnak tartják az iskolai könyvtár működését, tevékenységeit, és prioritásnak érezték ezt a képzést, hogy munkájuk során ezáltal is napirenden, valamint előbbre legyenek a szakmai-, könyvtári-, gyermek és ifjusági irodalmi könyvek, -könyvtípusok, -folyóiratok, az ezekkel való tevékenységek sokaságában. Egymással ugyanakkor megosztották a tevénységeiket, tapasztalatcsere is történt, és "meghallgatásra", eligazításra, valamint válaszra talált szakmai téren a képzők, Bakó Katalin (Alternatív Közgazdasági Gimnázium magyartanára és könyvtárostanára, Budapest) és Dienes Éva (budapesti Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Sárkányos Gyerekkönyvtárának vezetője) által sok minden.
A résztvevők tehát nagyon nyitottak voltak, megfogalmaztak sok véleményt, de kérdést is, amelyre a képzők igyekeztek mindenre közösen, vagy külön-külön választ adni.
Összességében nagyon tartalmas napok voltak, és jó hangulatú képzés volt, és mindenki feltöltődve, elégedetten, hálásan tért haza.
Köszönjük a képzőknek a nagyszerű foglalkozásokat, a résztvevőknek az érdeklődést!
Várjuk vissza hasonló-, és más tematikájú képzéseinkre!
Az innovatív környezetet az Alex Mobilier biztosította.
A digitális kijelzőt az SKC Wordwall Romania - nak köszönjük!
Szervező és cikk írója:
Márdirosz Ajka, az Apáczai Csere János Pedagógusok Házának könyvtárpedagógusa
Forrás / még több kép: https://www.facebook.com/ccdharghita/?locale=hu_HU